Meld dig ind i Tisvilde Højskoles venner. Alle venneforeningens medlemmer har meldt sig ind efter en god oplevelse på højskolen. Vi håber du/I bliver de næste der melder sig ind, for på den måde at støtte højskolen, og få mere end 700 nye venner.

Som medlem modtager du 3 nyhedsblade årligt, du kan deltage i venneforeningens arrangementer, få store rabatter på udvalgte kurser og du/I får indflydelse på generalforsamlingen, der afholdes i første kvartal. Du modtager løbende informationer om hvad der foregår på højskolen, og bliver iblandt de første der modtager de gode tilbud.

Foreningen blev startet i efteråret 2006, og alle de midler der kommer ind, bliver brugt til forbedringer på højskolen.
Vores støtte er af uvurderlig betydning for højskolen, for den modtager ingen som helst økonomisk støtte, hverken fra kommuner – regioner eller staten, og driften af skolen hviler på et non-profit princip.

Hvis du/I vil melde dig/jer ind, så kan det ske på højskolen eller på venneforeningens hjemmeside:
https://thv.one/  under Indmeldelse.

På hjemmesiden kan du/I også følge med i foreningens aktiviteter, se de seneste numre af vennebladet og f.eks. tilmelde dig/jer til Betalingsservice. Kontingentet følger kalenderåret og er kr. 200,- for enlige og kr. 350,- for par.

Formand
Preben Etwil